шпори по історії української культури
[Додати статтю]. Шпаргалка до екзамену з історії української культури (1 курс). Категорія: Різне | Додав: Гість |.
ДНУ им. О.Гончара з курсу історія української культури 18 стр. Національній характер та його елементи. регіональні особливості характеру. Духовна та матерьяльна форми культури в історії української культури. Культурно-історична своєрідність регіонів України. Українська національна культура як.
Шпаргалка Історія української культури: культура, цивілізація, походження культури, типологія культури, духовна культура, матеріальна культура. Предмет: Історія української культури. Тема: 83 питання. Кількість сторінок: 90. Дата виконання: 2019. Мова написання: українська. Ціна: 800 грн. 1. Термін «культура». Зародження культури як «штучного світу людини». 2. Поняття культури. Культура і цивілізація. 3. Концепції походження культури. 4. Культура як система. 5. Типологія культури. 6. Духовна і матеріальна культура. 7. «Національний характер» та риси характерології українців. 8. Характерні риси українського менталітету.
Крім того, вивчення історії культури повинно дати усвідомлення майбутніми фахівцями свого призначення як співтворців матеріальної і духовної культури у процесі їх культурної самореалізації і перманентного творення культури нації в міру сил кожного громадянина. Буття України на стику культур зумовило її зв’язок із загальносвітовим історично-культурним простором.
Пальм Н. Д. П14 Історія української культури : навчальний посібник / Н. Д. Пальм, Т. Є. Гетало. – Х. : Вид. Подано відомості про фундаментальні досягнення вітчизняної культури як невід’ємного процесу світового культурного простору. Розкрито єдність і різнома-нітність української та світової культур, роль і значення культури в житті, творчості та самовдосконаленні особистості, в гуманізації суспільних відносин. Рекомендовано для студентів усіх спеціальностей усіх форм навчання. ISBN.
Работа по теме: Історія української культури екзамен шпори. Глава: №2 Періодизація розвитку української культури. Предмет: История. ВУЗ: КНЛУ. + + Предмет і завдання курсу “Історія української культури”. + Культурологія є системою знань про сутність, закономірності існування та розвитку, людське значення та способи пізнання культури. Тому важливим завданням теорії культури є пізнання сутності культури і виявлення законів та механізмів функціонування конкретних форм і сторін культури.
Українська культура розглядається як цілісний феномен і складова культурного розвитку світу. Розрахований на викладачів, студентів технічних вузів, усіх, хто цікавиться історико-культурною минувшиною українського народу. Історія української культури – один з небагатьох предметів, який формує ідентичність і національну самоповагу, адже історія куль тури немов би концентрує у собі такі взаємопов’язані речі, як націо нальна мова, традиції, історична пам’ять.
Феномен української культури та її генеза з давніх часів до Середньовіччя Культура як суспільне явище Філософське осмислення явища культури Структура і функції культури Національна культура - складова світової культури Українська культура як самобутнє явище Україна і українці Менталітет українців та основні детермінанти його становлення Мова в системі української культури Національна ідея Риси української культури Культурні процеси на території України у давні часи Сутнісні ознаки.
Культурно-історична своєрідність регіонів України. Українська національна культура як процес формування національної ідентичності. Проблема походження української культури. Етногенез українського народу. Теорії етногенезу. Українські культурні традиції. Витоки української культури,її архетипні основи. Індоєвропейський фон: словяни в групі народів індоєвропейської мовної сімї, індоєвропейські традиції в духовній культурі. Словяни. Християнство. Культура Київської Русі. Традиції давньоруської культури. Барокко. Епохою Просвітництва.
шпори з ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ. Переглядів: 4978. Додано: 17.11.2015 Додав: Нолата. Разом з Б. Лятошинським Ревуцький вважається найвпливовішим діячем української музичної культури своєї епохи. Він виховав українських композиторів: М. Дремлюгу, В. Гомоляка, О. Андреєва, Г. Жуковського, Г. Майбороди і П. Майбороди, В. Кирейка, А. Филипенка, С. Жданова, А. Коломийця, О. Зноско-Боровського, Л. Левитова, В. Рождественського, Л. Грабовського та ін.Левко Ревуцький є автором творів великих музучних форм: соната для фортепіано, дві симфонії (друга на теми українських народних пісень 1926, у новій редакції 1940, один з найкращих.
Шпори з історії України 1. Проаналізуйте причини виникнення державності у східних слов'ян. 2. Запровадження християнства на Русі, його вплив на подальший. Шпори з історії України. 1. Проаналізуйте причини виникнення державності у східних слов’ян. 2. Запровадження християнства на Русі, його вплив на подальший розвиток Київської Русі.
7.3. Радянізація української культури. Розділ 8. україна в епоху постмодерну. 8.1. Відбудова і «відлига» в Україні (1946-1964 рр.) . Історія і культура україни. Дніпропетровськ 2016. Міністерство освіти і науки України Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. В.В. Іваненко, Г.Г. Кривчик. Історія і культура України. Електронний підручник для студентів природничих і технічних спеціальностей. Дніпропетровськ 2016.
Історія України — одна зі складових історичної науки, що досліджує генезис і закономірності становлення та розвитку українського народу, його боротьбу за національно-державну незалежність та пов'язані з нею подвиги, тріумфи, драми, трагедії. Предметом вивчення вузівського курсу історії України є складний процес формування та розвитку багатомільйонного українського народу, його діяльності в соціально-економічній, духовній, політичній і державній сферах з давніх-давен до сьогодення. Разом з тим історія України має розглядатися в тісному взаємозв'язку з глобальними історичними процесами.
8.Для української національної культури основоположною і базовою є народна культура, на основі якої поступово сформувалися професійні наука, література, мистецтво. Своєрідність української культури визначили також впливи географічних умов, особливості історичного шляху, а також взаємодія з іншими етнокультурами. Важливим історичним етапом розвитку культури стало прийняття християнства у X столітті. у вітчизняній традиції народна культура зіграла виключну роль. Це сталося, тому що в XVI ст., коли феодально-боярська знать сприйняла.
Історична наука про цілісність української Культури. Український народ — корінне населення україни. Походження українського народу. Козацькі літописи. Вплив української Культури На розвиток культурних процесів росії. “Українське" бароко. Григорій Сковорода — просвітитель, філософ, поет.
Предмет історії української культури охоплює конкретні способи та результати діяльності українців у духовній і матеріальній сфері. Історія української культури — одна із суміжних історичних наук, що вивчає культурні явища життя українців в загальному контексті розвитку історичного процесу. Основні етапи: 1. Дохристиянський (до 988року) - відбувалась безперервна зміна численних поколінь, кожне з яких освоювало і користувалось усіма здобутками культур своїх попередників. Одним з найважливіших етапів розвитку дохристиянської культури є розвиток Трипільської культури, яку відкрив у 1893р. В.Хвойка.
Історія української культури. Том 2. Київ, 2001 У другому томі Історії української культури висвітлюється розвиток освіти, мистецтва і літератури, стан наукових знань в Україні впродовж XIII - першої половини XVII ст. Окремі розділи присвячено рукописній книзі, виникненню і поширенню друкарства. Схарактеризовано культурно-національне відродження кінця XVI - першої половини XVII ст., розглядаються ренесансні явища в культурному житті і процес формування культури бароко. Визначено місце України в міжнародних культурних зв’язках, внесок українського народу в скарбницю світової культури.
Коментарі
Дописати коментар